Nasze motto

"WYOBRAŹNIA JEST WAŻNIEJSZA OD WIEDZY, BO WIEDZA JEST OGRANICZONA" Albert Einstein

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne FANTAZJA to idealne miejsce dla Twojego dziecka

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne FANTAZJA to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych i nowoczesnych wnętrzach.

Budynek placówki leży w spokojnej części Hrubieszowa w dzielnicy Śródmieście  przy ul. Targowej 24.

Położony jest w niedalekiej odległości od ścisłego centrum miasta jednak w bardzo kameralnym i urokliwym otoczeniu przyrody z dala od ruchliwej ulicy. Obiekt posiada wszelkie niezbędne pozwolenia, aby dzieci spędzające w nim czas były bezpieczne i czuły troskliwą opiekę. Posiadamy także parking, który pozwoli rodzicom w bezpiecznych warunkach odprowadzić dziecko do placówki.

W budynku znajdują się 4 przestrzenne sale, łazienki z małymi ubikacjami, umywalkami i prysznicami dostosowanymi do wzrostu najmłodszych w celu utrzymania czystości i higieny osobistej na najwyższym poziomie. Sale wyposażone są w specjalne urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat.

Organizując przestrzeń kierujemy się minimalistycznym stylem.
Zrezygnowaliśmy z wielokolorowych wykładzin i ścian na rzecz prostych form i wąskiej, naturalnej palety barw. Wnętrze jest tłem dla kolorowych prac tworzonych przez dzieci. Tłem do kreatywnej zabawy jest zaś dominująca biel, a ogromne okna sprawiają, że wnętrze otwiera się na to co nas otacza.

Ciepła i przytulności niczym w domu nadają materiały takie jak drewno, miękkie pufy, kolorowe prace dzieci oraz grube dywany.

Sale są podzielone na kąciki tematyczne oraz wyposażone w nowe pomoce dydaktyczne i atestowane meble oraz zabawki.
Kolorowa szatnia sprzyja nauce samodzielnego ubierania i rozbierania się w komfortowych warunkach.

Dzieci mogą korzystać pobliskiego placu zabaw, który położony jest w bezpiecznym miejscu i oddalony jest od głównej drogi.

Każdego dnia starannie wybrana firma cateringowa dostarcza do naszej placówki zdrowe i pełnowartościowe posiłki, które serwujemy naszym podopiecznym.

Nasza placówka otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-17:30

W Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym FANTAZJA realizujemy podstawę programową oraz oferujemy liczne zajęcia dodatkowe dobierane do potrzeb naszych podopiecznych. Duży nacisk kładziemy na naukę języka angielskiego. W związku z tym nasze dzieci mają prowadzone zajęcia z języka angielskiego oraz osłuchują się z tym językiem także dodatkowo podczas swobodnych zabaw.
Nauka języka nie jest celem samym w sobie, a służy przede wszystkim skutecznej komunikacji.

W naszej placówce funkcjonują cztery grupy przedszkolne. Kadra nie jest autorytarna, zaś otoczenie jest odpowiednio, logicznie uporządkowane, a materiały dydaktyczne dostosowane. Dzieci ze wszystkich grup spotykają się na wspólnych zajęciach, spacerach, wycieczkach. Ważne jest dla nas to, aby każde dziecko miało kontakt nie tylko z rówieśnikami, ale z dziećmi i dorosłymi w różnym wieku.

Zaletą takich działań jest fakt, że dzieci uczą się od siebie nawzajem – dzielą się pomysłami, przekazują wiedzę, uczą wyrażania emocji i radzenia sobie z nimi.
Rywalizację zastępuje współpraca. Starsze dzieci sprawdzają się w roli opiekunów budując zarazem swoje poczucie wartości i kompetencji.

Metody edukacyjne i wychowawcze są oczywiście odpowiednio dobrane. Dzieci przerabiają program dostosowany do ich wieku. Zajęcia programowe odbywają się zaś w grupach.